Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

Život animátorky

Publikované 10.07.2015 v 15:12 v kategórii O mne, prečítané: 497x

Dá sa povedať, že po taliansky som sa naučila ako animátorka. No čo to vlastne znamená byť animátorom? .. Váš pracovný čas je v podstate non- stop a ak máte šťastie, tak vám dajú jeden deň v týždni voľno ( niekedy len polovica). Každý animátor má svoju úlohu v tíme ( šport/ detský kútik/ fitness...) Váš pracovný deň sa začína okolo 9:00 ráno a do postele sa dostanete okolo 2-3 v noci.

                                                       (počet animátorov, závisí od veľkosti hotela, no narobíte sa vždy rovnako)

Je to totiž tímová práca a naozaj tu platí, jeden za všetkých a všetci za jedného. Ak dokončíte svoju aktivitu, neznamená to, že máte poľ dňa voľno – automaticky idete pomôcť kolegovi alebo sa staráte o hostí ... Animátorstvo nie je ani napchávanie sa hotelovými dobrotami, môže sa totiž ľahko stať, že budete mať vyhradený priestor v menze s dvojdňovým mäsom a ovocím len keď je sviatok alebo keď ho už nemôžu ponúknuť hosťom. (čiže kto chce trocha schudnúť –100% úspešnosť) . Na druhej strane po takom mesiaci aj tie najdelikátnejšie dobroty vám budú chutiť rovnako. 

                                                                                                                                  Mušľová polievka v bochníku. ("Bochník" skôr langošové cesto v tvare žemle, ktorá sa po vypražení vydlabe a naplní polievkou).


Navyše je tu pár nepísaných pravidiel, ktoré sa zdajú celkom jednoduché no neskôr kvázi nemožné dodržať:

 • Musíte mať vždy čistú a upravenú „divízu“ ( kto pracuje s detmi – jednoducho nemožné)
 • Musíte sa vždy usmievať (bolesť hlavy, či rodinné problémy nie su podstatné)
 • Nesmiete nosiť slnečné okuliare.
 • Ruky vo vreckách – striktne zakázané.
 • Jesť pred hosťami – striktne zakázané.
 • Niekedy si nesmiete ani prisadnúť k hosťom na lehátko, pretože sediaci animátor nepracuje( ale toto sa mi stalo len raz)
                                                                                      Urobiť úsmev na tvári, je vždy veľkým zadosťučinením :)


Tí, ktorí uvažujú nad takýmto dobrodružstvom poradím 2 veci:

1) Poriadne si premyslite, či ste ochotní podstúpiť toto „sacrificio“, pretože hotel sa po čase stane väzením. Často krát sú tieto rezorty postavené ďaleko od miest či dedín, čiže počas svojho poldňového voľna, sa nestihnite do mesta ani len dostať.

2) Pred podpísaním zmluvy si zistite, či môžete odísť skorej. A koľko dní musíte čakať, aby Vás pustili domov bez pokuty. Toto je dôležitá informácia. Pretože dokončiť sezónnu je úspech a klobúk dolu pre každého, kto to dokázal .. no odísť skorej je normálna a niekedy rozumná vec – počas jedného leta sa na jednom hoteli vystrieda aj 10 animátorov, pretože žiadny hosť nemá chuť pozerať sa na nervózne a unavené tvare bez života.


A čo viedlo mňa podstúpiť toto dobrodružstvo tri krát?

*

Ak pracujete cez zahraničnú spoločnosť, je to najlepšia jazyková škola. Pretože ubytovanie a jedlo máte zaplatené, navyše dostanete „vreckové“ (o zárobku sa nedá hovoriť) no rozprávate aspoň 18 hodín cudzími jazykmi. Keď som sa po mojej prvej sezóne vrátila domov, dokázala som pozerať filmy v TJ – keby som ostala doma naučila by som sa okrem „Buon giorno“ a „buon appetito“ možno aj „Arrivederci!“

 • Spoznáte nové kultúry (jedlo, spôsob života) a vidíte mestá o ktorých ste ani netušili, že existujú
 • Veľa nových a cenných kontaktov – doteraz som v kontakte s ľuďmi, ktorých som spoznala 3 roky dozadu.
 • Skúsenosti a zážitky– každá sezóna Vás spraví viac odolnejším a dokážete riešiť problémy s chladnou hlavou. Stanete sa nezávislí.
 • Ak pracujete ako fitness animátorka ,tak máte možnosť kúpať sa v mori každý deň počas acqua- gymu.
*                                                                                                   *pláž La Cinta na Severe Sardínie (dedinka San Teodoro)


Čiže ak to beriete z tohto uhľa pohľadu zarábate v naturáliách. Získavate cenné skúsenosti, ktoré Vám nikto nevezme. Na všetko sa treba pozerať z tej pozitívnej stránky a za všetkým treba hľadať to, čím Vás môže situácia obohatiť a ako z nej môžete vyťažiť čo najviac ;)

Taormina (Sicília)

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?