Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

VŽDY JE NA ČO POZERAŤ

Publikované 03.12.2016 v 14:10 v kategórii Mestá a umenie, prečítané: 575x

Taliansko, to nie sú len turisticky navštevované veľkomestá, kultúrne pamiatky či pláže. Jeho krása a rozmanitosť spočíva aj v malých dedinkách, ktoré Vás vždy dokážu očariť svojou skrytou krásou. Každá dedinka má svoje korzo „centrum“ (niekedy doslova mini centrum) v ktorom na Vás čaká nejaká pamiatka či kostolík. Ak nič iné, tak prechádzka po pešej zóne, zastávka na káve a nasávanie talianskej histórie ( v mojom prípade tú Toskánsku – stredovekú), ktorá je všade vôkol, je vždy príjemne strávený čas.

Buonconvento -maličká dedinka ( 7.000 obyvateľov), no ak chcete ochutnať tradičnú kuchyňu a byť si istý, že reštaurácia nie je ovplyvnená turizmom, nemusíte 2x rozmýšľať.

Empoli - momentálne hrá sériu A v Talianskej lige. 


Montepulciano -v súčasnosti sa dostalo aj do povedomia turistov, najmä pre víno.


Navyše každá dedinka organizuje rôzne festivaly,najmä tie čo sa týkajú jedla – ako streetfood Italia, jesenný festival gaštanov, či festival vína. Samozrejme, že v Adventnom období sú to vianočné trhy. Dá sa povedať, že dôvod na malý výlet sa nájde vždy.

 Vianočné trhy v Montepulciano - začínajú Adventom a prvé tri týždne sú len cez víkend. Posledný týždeň pred Vianocami sú otvorené každý deň.


 

PIENZA -mesto prepletených uličiek a syru peccorino

San Gimignano - preslávené najmä pre svoje víno.


Schválne som vybrala fotky s fontánou, aby ste si všimli tej podobnosti. Je pravda že tieto Toskánske mestečká sa často krát podobajú ako vajce vajcu a aj ja mám niekedy dilemu, kde som vlastne fotku spravila. No, napriek tomu každé je iné, špecifické a má svoju, nezameniteľnú, atmosféru.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?