Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

VOLAJTE MA DOKTORKA

Publikované 21.12.2017 v 09:45 v kategórii O mne, prečítané: 858x

Keby sa ma niekto pred pár rokmi spýtal, čím chcem byť rozhodne mu poviem korepetítorka, no ako sa hovorí, človek mieni osud mení.... Keď sa ma niekto spýta prečo práve Siena? Moja odpoveď je zväčša neočakávaná: „Náhodou, bola to jedna z prvých univerzít ktoré mi vyhodil Google, tak som zdvihla telefón a spýtala som sa, aké sú podmienky pre prijatie na univerzitu... A tak čírou náhodou som sa ocitla v Toskánskom meste, bez toho aby som tam poznala živej duše. Nemala som žiadnu predstavu o tom, čo mám očakávať a či sa po roku nevrátim domov.

No, dovolím si tvrdiť že: Risk je zisk. Trocha šťastia, systematická práca, chtíč a záujem priniesli svoje ovocie.Mám to odskúšané na vlastnej koži, verte mi a svedkom mi je aj bakalársky titul, Dottoressa in Mediazione linguistica e culturale (20.12.2017). Priznám sa, že to bol úžasný pocit šťastia a hlavne spokojnosti, keď som stála pred komisiou.... Bol to moment v ktorom som si oprávnene povedala: Dala som to! / Ce l´ho fatta! Jeden z dôležitých momentov, ktorý mi potvrdil,  že všetko sa dá keď sa chce a to, za čím si idem prináša aj svoje ovocie.

Samozrejme, že týmto to nekončí a pokračujem v magisterskom štúdiu, ktoré navštevujem už od septembra, aj keď bakalára som oficiálne ukončila včera :D. (Školský systém v Taliansku je dosť zaujímavý, niekedy bez organizácie, no na druhej strane vám ponúka veľa možností...)

Vavrínový veniec je symbolom ukončenia štúdia. Študent si ho nasadí hneď po ceremónii a má ho na hlave až do večera, keď skončí s oslavami.

...keď som prechádzala ulicami Sieny, gratulovali všetci okoloidúci a tešili sa so mnou... Dokážete sa aj vy tešiť pre niekoho iného, nepoznaného ... ?

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?