Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

VALENCIA ROUND- TRIP 2

Publikované 29.09.2015 v 15:03 v kategórii Iné, prečítané: 180x

Ako som spomenula na začiatku, vo Valencii si každý nájde to svoje. Okrem historických pamiatok sa tu nachádza aj veľa múzeí, nákupných centier a aj priaznivci športu tu majú vytvorené podmienky. Veľmi zaujímavý je komplex nazývaný “Mesto umenia a vedy“ 

ktorého súčasťou sú:

Vedecké múzeum a 3D kino Hemisféric

Rozhodne odporúčam navštíviť. Na výber máte z niekoľkých filmov, ktoré trvajú 50 min. Kino je vlastne jedna veľká guľa a celá stena pred Vami je plátno. Nedostanete 3D okuliare ako v našich „3D“ kinách, kde Vám počas celého filmu prepláva „maximálne jedna rybička“. V tomto prípade sa nachádzate medzi aktérmi. Jazykovej bariéry sa nemusíte obávať, pretože film je nemý, sprevádzaný hudbou. Vy dostanete „helmu“ s reproduktormi a môžete si vybrať zo 4 jazykov ( anglický, španielsky, taliansky a francúzsky)


Palác umemia


Oceánografické múzeum– Oceanografic- najväčší komplex v Európe. Toto múzeum je rozdelené do 10 zón, jednou z nich je aj delfinárium :)

Bio park –Zoo

Ak si zakúpite balíček s vyhliadkovým autobusom dostanete zľavu na niektorý zo vstupov do týchto múzeí. ( cena celodenného lístku bez žiadnych atrakcií je 17€)

Múzeum Fallas sa nachádza len 5 minút peši od paláca umeniaFallas sú postavy alebo karikatúry na tému, ktorú si zvolí umelec. Zväčša sú kritikou nejakej udalosti, spoločnosti či osoby. Nazývajú sa aj chudobným umením, pretože sa vytvárajú z lacných materiálov ako kartón, vosk či polystyrén. 

Festival Fallas sa koná vždy od 15.-19. marca na počesť sv. Jozefa. Sochy sa nosia mestom a posledný deň sa spália. 

Exisuje aj škola pre umelcov, ktorí vytvárajú fallas, no jediným háčikom je to, že sa dokážu zamestnať len vo Valencii (podobne ako gondoliéri v Benátkach)

Podobný festival môžete zažiť aj v talianskom meste Bari.


Čo sa týka nákupných maniačiek, rozhodne si nenechajte ujsť obchodné domy El corte Inglés,v ktorých každé poschodie má svoju tématiku

A čo športovci? Plavci sa určite potešia čistému moru a širokým piesočnatým plážam. 

Na bežcov čaká záhrada de Turía, ktorá sa ťahá krížom cez celé mesto ale aj kráľovská záhrada poskytuje príjemné útočisko. Cyklisti majú samozrejme vyhradený svoj vlastný prúd na chodníku ( v celom meste). Bicykel si môžete vypožičať v miestnych požičovniach alebo sa dá vybaviť kartička pre bicykle, ktoré poskytlo mesto. Jedinou nevýhodou je málo odstavných stojanov na pláži.

Ak ste fanúšikovia futbalu, štadión Mestalla bude príjemným spestrením pobytu, ktorý je počas dňa sprístupnený návštevníkom. Páni, nemusíte sa báť, že Vás bude tlačiť časový limit trpezlivosti Vašich manželiek, pretože len o dve ulice ďalej sa nachádza El corte Inglés – OUTLET.

Medzi ďalšie zaujímavé miesta patrí aj prístav. Valencia je najväčším prístavným mestom Španielska a piatym najväčším prístavom v Európe.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?