Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

VALENCIA ROUND – TRIP 1

Publikované 25.09.2015 v 14:53 v kategórii Iné, prečítané: 188x

Historické centrum

Ak sa rozhodnete užiť si krásy španielskej Valencie, ktorá je zároveň hlavným mestom regiónu Valencia, rozhodne neoľutujete svoju voľbu. V tomto meste si každý nájde to svoje. Ľudia tu síce rozprávajú svojím jazykom – valenciano, no dohodnete sa samozrejme aj španielčinou (castellano) a všetky dopravné značenia sú dvojjazyčné.

Pri príchode na letisko sa do centra dostanete metrom, ktoré sa nachádza priamo pod príletovou halou. Prvý lístok stojí 4,90€, pretože je k sume lístku pripočítané euro za čipovú kartičku. Tú nevyhadzujte, pretože Vám bude slúžiť na dobíjanie cestovných lístkov v meste.


Historické centrum sa nerozkladá na veľmi širokej ploche, čiže ste schopní vidieť pamiatky aj za jeden deň. Sú otvorené od 10:00 do večera do 19:00 no rátajte s tým, že niektoré múzeá či kostoly zatvárajú počas poobednej siesty (14:30 – 17:30) a tak isto aj malé obchodíky.

 plaza del ajuntament


Na plaza Reina sa môžete pokochať kostolom sv. Cataliny Mártir 

a sprístupnený je aj Minaclet.


Katedrála v minulosti slúžila ako mešita. Rozhodne si nezabudnite pozrieť malú kaplnku, ktorá sa nachádza v pravo od hlavnej lode ( aula capitular), na ľavo sú schody, ktoré vedú na zvonicu.
Za návštevu stojí aj Real Basílica De Nuestra Señora De Los Desamparadoszo zo 17. storočia, ktorá sa nachádza za Katedrálou a očarí Vás svojimi freskami od Antónia Palomina.

Hlavná tržnica –myslím si, že tržnice v španielskych a talianskych mestách sú vždy zážitkom pre turistov. Dodajú Vám obraz o tradičnej kuchyni mesta či štátu. Rozhodne Vás nesklame ani tržnica Valencie, kde môžete kúpiť naozaj všetko ( aj keď niektoré potraviny sú tu oveľa drahšie ako v supermarketoch).

 

Tržnica je rozdelená na dve časti :

1. časť: Ovocie, zelenina, korenie, mäso

2. časť: Čerstvé ryby ( tým pádom Vás neobťažuje nepríjemný pach)

Tržnica je otvorená od pondelka do soboty v čase od 7:00 – 15:00.


V centre mesta sa nachádza aj tržnica Krištofa Kolumba, no tá sa premenila na menšie „business centrum“ s kaviarňami, luxusnými reštauráciami ....

No, ak máte nejaký ten čas nazvyš, rozhodne odporúčam navštíviť tržnice v iných štvrtiach, ktoré sú vyslovene pre domácich.


La Loncha -nachádza sa oproti tržnici. Táto budova v minulosti slúžila na výmenu hodvábu. Vnútri sa nenachádzajú žiadne historické artefakty či fotky, no môžete sa pokochať zaujímavou architektúrou. A doplniť si informácie krátkometrážnym filmom.

 

Plaza de toros – Aréna: Španielsko = korida. Predpokladám, že toto je najčastejšia asociácia spolu s festivalom San Fermín, ktorá ide ruka v ruke s touto krajinou ... Korida vo Valencii nie je zakázaná, no nemá veľa španielskych prívržencov.

Diváci sú najmä starí ľudia, ktorí žijú tradíciami, a turisti. Koná sa vždy jeden týždeň v marci a jeden týždeň v júni. Počas jednej koridy zahynie 6 býkov, mäso sa následne rozpredá do reštaurácii a mäsiarstvam. Aréna je sprístupnená a spojená s malým múzeom, kde môžete vidieť všetky typy dík a mečov, ktoré sa používajú, tradičné oblečenie ...

 

Musím ale podotknúť, že napriek nemocničnej čistote Vás v celom objekte prenasleduje pach býkov...

Aréna sa nachádza hneď vedľa železničnej stanice. Zastávka metra Xátiva.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?