Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

TALIANSKE HORY – PASSO DEL TONALE

Publikované 20.11.2016 v 16:20 v kategórii Mestá a umenie, prečítané: 317x

Ak sa chystáte na lyžovačku a ešte si nevybrali destináciu, myslím si, že dedinka Passo del Tonale v Talianskych Alpách Vás určite nesklame.

Nachádza v regióne Trentino Alto-Adige a jej nadmorská výška je 1883m.n.m . Obrovskou výhodou je, že situácia „nie je sneh“ tu neexistuje, pretože v blízkosti sa nachádza ľadovec Presena ( 2700 - 3000 m.n.m). Počas prvej svetovej vojny bol ľadovec dôležitým strategickým bodom partizánov a v okolitých vrchoch sa odohralo niekoľko bojov. Ešte v súčasnosti sa tu ponachádzalo veľa nevybuchnutých granátov, či nástrah. 

Skipass lyžiarskeho strediska Amadello Ski ponúka viac ako 100 km zjazdoviek všetkých farieb, po ktorých sa dokážete dostať až do dedinky Ponte di Legno. Samozrejme, že existuje možnosť aj skibusovej prepravy. Perfektné podmienky sú vytvorené aj pre začiatočníkov či deti. Nájdete tu pomy a lanovky, ktoré idú slimačím tempom, či ski-park pre najmenších priamo pri parkovisku. O zaujímavý zážitok sa určite postará aj nočné lyžovanie. 

Medzi ďalšie atrakcie patrí napríklad: Fun-park pre snowboard, bežky, zóna pre korčule, kart na ľade, či psie záprahy. Najnovšou atrakciou, ktorá začala minulý rok sú snežné bicykle.

Dedinka ponúka aj letnú rekreáciu. Organizujú sa tu rôzne turistické výstupy a prechádzky. V Ponte di Legno sa nachádza golfové ihrisko a milovníci cyklistiky určite ocenia, že Passo del Tonale je jednou z etáp Giro di Italia.

A po náročných výkonoch sa môžete napríklad odmeniť takouto dobrotou :) 

Bombardino - zohriaty vaječný likér podávaný so šľahačkou, lokálny výrobok a zároveň chutná špecialita. 

Pre tých, ktorí si nepotrebujú zohriať končeky prstov odporúčam čapované prosecco. 

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?