Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

TAKÁTO PONUKA SA NEODMIETA

Publikované 02.04.2017 v 14:16 v kategórii Postrehy, prečítané: 300x

Prvá Nedeľa v mesiaci

Ak sa chystáte na poznávací výlet alebo predlžený víkend do Talianska a máte tú možnosť prispôsobiť si termín, odporúčam vám, aby ste si to naplánovali tak, že tu pobudnete prvú nedeľu v mesiaci. Prečo práve prvá Nedeľa? Prijatím Franceschiniho reformy v roku 2014, Talianske ministerstvo kultúry sa snaží o zvýšenie záujmu o kultúrne pamiatky, múzeá či galérie a preto ponúka možnosť voľného vstupu do všetkých štátnych organizácií( bez ohľadu na vek, národnosť či povolanie). Medzi tie známe patrí napríklad aj Galeria Uffizi (Florencia), Colosseo ( Rím), Pinacoteca di Brerra ( Milano).
Colosseo

Kompletný zoznám múzeí a galérii nájdete na tejto stránke: http://www.beniculturali.it/mibac/export/MiBAC/sito-MiBAC/Contenuti/MibacUnif/Eventi/visualizza_asset.html_309444232.html


Dobrá rada do života: Niektoré múzeá majú v Nedeľu skrátenú otváraciu dobu, preto je dobré pri plánovaní skontrolovať ich otváracie hodiny online.

Ja som dnes ostala verná Siene a navštívila som Pinacoteca Nazionale di Siena, ktorá ponúka bohatú zbierku obrazov zameranú najmä na náboženskú tematiku (12-16 storočie).

Siena ďalej ponúka aj voľný vstup do Archeologického múzea, ktoré sa nachádza hneď oproti Dómu. No upozorňujem vás, raz vstúpite dnu, von sa tak ľahko nedostanete, pretože expozícia je veľmi bohatá a zaujímavá. Samozrejme, ak ste už v Siene tak nevynechajte ani Siensky dóm, Piazza del Campo či Múzeum mučiacich nástrojov.


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?