Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

Slovensko či Atlantída?

Publikované 12.06.2015 v 09:07 v kategórii Postrehy, prečítané: 239x

Nedá sa povedať, že zemepis je ich silnou stránkou. Veľa Talianov si pod Slovenskom predstaví Slovinsko ( znie podobne a majú ho bližšie k hraniciam) No sú dva zaručené spôsoby ako predísť k nedorozumeniu:

1) Jednoducho im poviete, že pochádzate z Československa a fakt, že sme sa rozdelili pred viac ako 20-timi rokmi neriešite... Zabudnite na našich politikov a celú EU. Minule mi písal kamarát, ktorý sa ma chystal navštíviť, aké peniaze si má zameniť a či sú u nás zmenárne. Upokojila som ho, nech si nerobí starosti, pretože v našich obchodoch okrem eur so slovenskou vlajkou (made in Slovakia) berú aj tie, ktoré majú vyrytého Vitruvianskeho muža. 


2) A tá druhá možnosť?... Gordický uzol vyrieši Hamšík (no sem tam zaboduje aj Kucka) Okrem toho, že je miláčikom Neapolu a celej Campanie (región) je známy a obľúbený po celej krajine. A toto sa mi potvrdilo aj v „praxi“. Ak ste občanom EU a máte pod 26 rokov, lístky do múzeí či galérií máte so zľavou. No musíte sa preukázať nejakým dokumentom, kde je Váš dátum narodenia a foto. Samozrejme, som ho zabudla a zistila som to až pri platení. Chlapík za okienkom povedal .. „26 určite nemáš maximálne tak 16/17“ (vtedy som mala už 21 – dúfam, že mi budú znižovať vek aj v 40 :D) „no dám ti jednu otázku a tým mi dokážeš, že si Slovenka.“ Ukázal mi fotku Hamšíka so slovami: Kto to je? ... Prečo mi neukázal fotku nejakého politika či spisovateľa ktorý robí „dobré meno“ Slovensku? Pretože jedinú reklamu nášmu štátu robí šport a domáca pálenka :D A ako to dopadlo? lístok som držala bezpečne v rukách a uháňala som do galérií Uffizzi :) 

  Dvaja slovenskí študenti Erasmu prišli na univerzitu a potom ako obdržali iSIC, zistili, "kde sa vlastne narodili a žili ..." Rodičia neklamte svoje deti! :D ..treba podotknúť, že iSIC si dávali robiť v rovnaký deň u tej istej osoby :D

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?