Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

ROUND-TRIP TRENTO

Publikované 24.03.2018 v 11:06 v kategórii Mestá a umenie, prečítané: 402x

Trento je hlavným mestom regiónu Trentino. Priznám sa, že toto mesto mi veľa nehovorilo. Okrem Tridentského koncilu (1545 – 1563), som k nemu nemala žiadne iné asociácie. No, mala som ho po ceste tak prečo sa nezastaviť? Veď vždy je na čo pozerať a poviem Vám pravdu, neľutujem. Toto univerzitné mestečko ma veľmi milo prekvapilo, svojím neveľkým no veľmi pekným centrom.

Nazvala by som ho aj mestom mnohých palácov, pretože na každom kroku máte nejaký historicky významný palác so zaujímavou fasádou alebo v prípade paláca Thun je to aj toto nádvorie s fontánou.

A čím ešte môžete pokochať vaše oči?

Na hlavnom námestí (Piazza del Duomo) sa nachádza hneď niekoľko skvostov. Samozrejme, Trentský Dóm (La cattedrale di San Vigilio)je jeden z nich. Pri pohľade na hlavný oltár Vás ohúri majestátny baldachýn. Na chvíľu som sa cítila ako v bazilike sv. Petra v Ríme. 

Ďalej je to Diecézne múzeum a Neptúnova fontána.


Kostol sv. Petra

Gotický interiér, ktorý svojím šerom vytvára úžasnú atmosféru Vás jednoducho prinúti povedať, wow.


Basilica di S. Maria Maggiore

Je prvý kostol, na ktorý natrafíte pri vstupe do centra.


Trento, samozrejme, niesu len kostoly, aj keď je preslávené pre vyššie spomínaný Tridentský koncil. Miesto koncilu bolo zvolené strategicky – na pol ceste medzi Nemeckom a Rímom (vtedy to pápežovi trvalo 3 dni kým sa dostal do hlavného mesta).

  

V centre je veľa kaviarničiek, lokálnych reštaurácií a nákupných pasáží.Miestny hrad (Castello Buonconsiglio) a moderné vedecké múzeum ( MUSE) sú tiež lákavými atrakciami.

Trento sa nachádza len pár kilometrov od hlavnej trate Mountain&Gardabike. 

Do Trenta sa dostanete viacerými spôsobmi, má dokonca aj letisko. No chcem vás upozorniť, že je aj konečná stanica Trentino Trasporti (http://www.ttesercizio.it/) s ktorou sa dostanete do okolitých lyžiarskych stredísk. Vlaky sú veľmi pohodlné a sú, dokonca, vybavené aj fungujúcim wifi.

Aj keď kochať sa takouto prírodou je oveľa zaujímavejšie a príjemnejšie.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?