Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

ROUND-TRIP SAN GIMIGNANO

Publikované 24.07.2016 v 07:49 v kategórii Mestá a umenie, prečítané: 559x

Ďalšia zaujímavá dedinka v blízkosti Sieny, ktorá je pre svoje veže prezývaná aj Stredoveký Manhattan. V minulosti ich bolo 72 z ktorých sa zachovalo len 15. Tá najvyššia sa nazýva Torre Grossa a meria 54m.

 Torre Grossa / Dóm

San Gimignano Vás uchváti nielen svojou stredovekou architektúrou, ale čaro majú aj uličky s malými obchodíkmi so širokou ponukou gastronomických a kožených výrobkov. V centre mesta sa nachádza Dóm ( La Chiesa Collegiata di Santa Maria Assunta) a v jeho blízkosti preslávená zmrzlináreň Dondoli, ktorá vyhrala vyhrala niekoľko prestížnych ocenení. Okrem tradičných príchutí sú v ponuke aj rôzne nové kombinácie ako napríklad: Gorgonzola-orech, Mailinovo – rozmarínová či ricotta s brusnicami.

Netreba zabúdať, že San Gimignano Vás pohostí aj lokálnymi vínami či tradičnou toskánskou kuchyňou. Toskánske dedinky/mestá sú zväčša stavané na vrcholoch kopcov, čo umožňovalo v minulosti ľuďom nielen odhaliť prichádzajúce nebezpečenstvo, ale aj kochať panorámou svojich viníc. 

Od apríla do októbra máte možnosť zúčastniť sa na rôznych podujatiach degustácie vín. Jednou z nich je napríklad aj „ Calici Sotto le Stelle“, ktorá sa koná 10 augusta. ( v preklade Kalichy po hviezdami)


Dedina je naozaj maličká, no ak máte cestu zo/do Sieny, určite stojí za to urobiť si malú prestávku.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?