Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

ROUND-TRIP LUCCA

Publikované 24.07.2015 v 07:29 v kategórii Mestá a umenie, prečítané: 254x

Vždy ma príjemne prekvapí fakt, že ak zavítate do akejkoľvek talianskej dediny či mestečka nájdete minimálne jednu/ dve historické pamiatky ( u nás tak jednu /dve krčmy). Lucca je tomu pravým príkladom. Historické centrum nie je veľmi veľké – pohodlným krokom a s obedom ho prejdete behom 4 hodín – ak máte nákupnú horúčku... tak to závisí od trpezlivosti a zlatých stránok vašej vkladnej knižky :D ... okrem vyslovene turistickej atmosféry sa toto mesto preslávilo októbrovým festivalom Komiksov (taliani sú veľkí fanúšikovia, čitatelia a zberatelia). ulice počas festivalu sú preplnené komiksovými hrdinami

No ak je váš záujem predsa len história tak sa môžete nasýtiť príjemnou atmosférou a zachovalými pamiatkami: 

Múry, ktoré pochádzajú z renesancie obkolesujú celé centrum mesta, do ktorého môžete vojsť cez šesť hlavných brán alebo niekoľkých priechodov.

Brána Santi Gervasio e Protasio

Celkový obvod múrov je cca 4,2km, ktoré v súčasnosti slúžia na rekreáciu. Sú zapísané aj vo svetovom dedičstve UNESCO. V centre mesta si dávajte pozor najmä na bicyklistov a motorky, áut sa nemusíte obávať kvôli úzkym uliciam.

Katedrála di San Martino. Jej interiér má veľmi príjemnú atmosféru a trocha mi pripomínala katedrálu v Pise. ( vstupné stojí 4€, no dá sa kúpiť aj kompletný lístok za 7€ v ktorom je zahrnutý aj vstup do múzea katedrály, katakomb, baptistéria a vežu kostola S. Giovarni, ktorý sa nachádza v blízkosti).

 interiér katedrály

· Piazza Anfiteatro – antický amfiteáter z 2. Storočia sa premenil na námestie s reštauráciami a kaviarničkami ( predstavte si koloseum, no fasádou sú domy a uprostred je námestie.


S· Bazilika Sv. Frediana nie je zaujímavá len pre svoju mozaiku, ale vnútri nájdete aj mumifikované telo sv. Zity.


Námestie S. Michele a kostol S. Michele postavený v románskom štýle.

·    Socha Giacoma Pucciniho, ktorý sa tu narodil a jeho árie z opier tu môžete počuť na každom kroku v podaní pouličných spevákov.


A takto vyzerajú obchodné uličky...                                                

     I keď ste v Toskánsku môžete sa cítiť ako v Benátkach ;-)

 Veža Guinigi

„ Hodinová veža“

Lucca má prezývku mesto stovky kostolov. Môžem potvrdiť. Doslova na každom rohu nájdete nejaký kostolík, ale aj nespočetne veľa malých námestí s kaviarňami, múzeá a botanickú záhradu... Mesto leží 18km severne od Pisy – najjednoduchšie sa sem dostanete vlakom. A je to aj najpohodlnejšia voľba, pretože múry do centra mesta sú vzdialené ani nie 300m od stanice. 

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?