Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

ROUND-TRIP CERTALDO

Publikované 31.07.2016 v 08:26 v kategórii Mestá a umenie, prečítané: 668x

Certaldo je malá dedina 40 minút vlakom od Sieny (smer Florencia). Dedina je rozdelená na Certaldo Basso a Certaldo Alto, prívlastky dostala kvôli svojej polohe. Jeho datácia je už z čias Etruskov. A čím je zaujímavá táto stredoveká dedinka? Je považovaná za rodisko Boccaccia ( významný spisovateľ talianskej renesancie).

Do Certada Alto Vás vyvezie lanovka (funicolare), ktorá vyráža cca každých 15 minút. ( spiatočný lístok stojí 1,50€).


Rodný dom Boccaccia

Bol zbombardovaný počas druhej svetovej vojny, no budova bola zrekonštruovaná, do pôvodnej podoby ( tehly tmavšej farby sú pôvodné, nie je ich veľa, ale aspoň niečo). V súčasnosti slúži ako múzeum a knižnica, v ktorej nájdete neuveriteľné množstvo výtlačkov Dekameronu vo všetkých jazykoch.

Palazzo Pretorio

Stal sa vizuálnym symbolom Certalda. Jeho nádvorie Vás prekvapí freskami erbov. Útroby paláca poskytujú priestory pre umelecké výstavy a obecný úrad.

Za návštevu stojí aj Múzeum sakrálneho umenia a kostol sv. Jakuba a Filipa. Ak sa rozhodnete pre múzeum, určite si nenechajte ujsť staroveké pohrebisko, ktoré sa nachádza priamo pod múzeom. Schody sa nachádzajú na kláštornom dvore (chiostro)

Po príjemnej prechádzke sa môžete občerstviť v nejednej lokálnej reštaurácií či pizzerií, ktoré sú situované tak, aby každý hosť mal perfektný výhľad na okolitú panorámu Toskánska.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?