Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

PISA ROUND-TRIP

Publikované 06.08.2015 v 13:30 v kategórii Mestá a umenie, prečítané: 219x

Pisa preslávená pre svoju šikmú vežu, ktorá je spojená s neodmysliteľnou otázkou a ešte stojí?:) Áno stojí a je naozaj šikmá.Toto mestečko, hodinu vlakom od Florencie, neponúka len jednu padajúcu vežu. Okrem kostolíkov, botanickej záhrady a divadla tu nájdete aj veľa obchodíkov, reštaurácií či kaviarní. Vôňa kávy a jagavosť suvenírov Vás privedie priamo na slávnu piazza delle Mraviglie. Ak pôjdete rovno za nosom nemáte kde zablúdiť....

Piazza del Duomo – srdce mesta, okrem veže sa tu nachádza aj katedrála, baptistérium a cintorín. Ak sa chcete dostať aj dovnútra musíte si kúpiť kolektívny lístok v múzeu. Vstup na vežu sa platí zvlášť (18€). Tým, že všetci turisti majú namierené práve sem pripravte sa na dlhé rady a tlačenicu.

Šikmá veža- je to vlastne zvonica katedrály. Jej výška je 56 metrov, a začali ju stavať v roku 1173. Je zapísaná v pamiatkach UNESCO a stala sa jedným zo symbolov talianska. 

Katedrála –na vrchu katedrály si nezabudnite všimnúť sochu Panny Márie s Ježišom v náručí. Časť dekorácií a výzdoby je len kópia, originály sa nachádzajú v múzeu. 

                                                        

Interiér katedrály Vás očarí svojimi freskami a mozaikami.

 


Za povšimnutie stojí aj kazateľnica


Baptistérium –baptistériá v minulosti slúžili ako krstiteľnice, keďže nepokrstené deti alebo ľudia mali zakázané vstúpiť do chrámu.


Camposanto (cintorín)- vnútro je v zúboženom stave, pretože bolo zničené požiarom v roku 1944.


Botanická záhrada –v areáli sa nachádza aj botanické múzeum. V zimnom období, ktoré začína od 16. Septembra, je záhrada v nedeľu zatvorená. Patrí mezdi najstaršie botanické záhrady v Taliansku a v Európe.

Verdiho divadlo – okrem kultúrnych predstavení sa tu organizujú aj konferencie TED talks.

Okrem turistického mestečka je Pisa aj mestom študentským. Nachádza sa tu viacero fakúlt. Tá zverolekárska je považovaná za jednu z najlepších v Taliansku. Ak ste už prebádali krásy Florencie a zostal Vám nejaký ten deň navyše, Pisa rozhodne stojí za návštevu.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?