Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

Panorámy Sieny

Publikované 07.12.2015 v 00:03 v kategórii Mestá a umenie, prečítané: 167x

Jednou z výhod Toskánska je, že tuhé zimy tu neexistujú. Minulý rok napríklad snežilo po troj-ročnej pauze a aj to iba ráno. Poobede už svietilo slniečko. Jedinou nevýhodou Sieny je, že sa nachádza uprostred "kopcov" a polí, čiže tu prší pomerne často, no napriek tomu že je už december pošťastia sa Vám aj takéto 5-7°C dni: 
 výhľad na Dóm v diaľke Torre Mangia
Torre della Mangia, ktorá sa nachádza na námestí Campo (symbol mesta známy pre svoje Palio, vo večerných hodinách sa zmení na "meeting point")
piazza del Campo , v prostriedku námestia sa nachádza Fontana Gaia.
Ak sa "vyšplháte" po strmých schodoch na spomínanú Torre della Mangia odmenou Vám budú takéto výhľady. Veža meria 88 metrov, dosahuje výšku zvonice dómu čo v minulosti symbolizovalo rovnováhu medzi mocou cirkvi a panovníkov.
Piazza del Mercato, ak sa objavíte v Siene rozhodne Vám odporúčam navštíviť toto námestie na ktorom sa nachádzajú malé potraviny ,s lokálnymi výrobkami ako sú syry či prosciutto a rôzne džemy či nakladaná zelenina, tieto potraviny zároveň slúžia ako Paninoteca. Je ponúkané fixné menu no bez problémov si môžete vybrať sami čím budete chcieť naplniť svoj žalúdok.(toto miesto nemá žiadnu reklamu no je známe medzi domácimi. Majiteľ, predajca a výrobca sú jedna a tá istá osoba.
 
Ak by som mala dať nejaké prívlastky Toskánsku, určite bude medzi nimi aj "žltá." 

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?