Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

Madonna di Campiglio

Publikované 08.01.2018 v 09:37 v kategórii Mestá a umenie, prečítané: 346x

Patrí medzi Top 10 lyžiarskych stredísk Talianska. Táto malá dedinka, ktorá má len 822 obyvateľov, si svoje miesto v rebríčku rozhodne obhájila. Či už prekrásnou prírodou, skvelými zjazdovkami, ale aj nadhodenými cenami skipassov. Ceny sa pohybujú od 46€ až 51€ na deň, pre dospelého. Závisí od obdobia v ktorom lyžujete. Ak by ste mali záujem o nočné lyžovanie, musíte sa vopred prihlásiť a kúpiť si zvlášť skipass na nočné lyžovanie. Ak sa nazbiera dostatočný počet ľudí, stredisko zorganizuje aj nočné lyžovanie. Zjazdovka je perfektne nasvietená, a dovolím si tvrdiť, že máte lepšiu viditeľnosť ako cez deň. 

https://www.campigliodolomiti.it/homepage (link na oficiálnu stránku strediska)

Z Madonny sa dokážete dostať aj na strediská Pinzolo (lanovka Pinzolo Express) a Folgarida – Marilleva, na ktoré však potrebujete zvlášť skipass. Čo sa týka samotného strediska Madonna di Campilgio rozhodne nesklame. Okrem „somárskych lúk“ má v zálohe aj čierne zjazdovky so 60 a 70% sklonom. Všeho-všudy viac ako 160km zjazdoviek, ktoré sú perfektne upravené a veľmi široké, čiže sa nemusíte báť, že do vás niekto vrazí zo zadu.

   

Jednou z najznámejších zjazdoviek Madonny je 3-Tre, na ktorej sa v roku 1967, po prvý krát v Taliansku, konal Svetový pohár v alpskom lyžovaní.  Alebo Canalone Miramonti, ktorý slúžil ako dojazd Nočného Svetového pohára v mužskom slalome.( 22. decembra 2017) O ďalší, nezabudnuteľný zážitok sa rozhodne postarajú Talianske dolomity – balzam na dušu a radosť pre oči.

 (Passo Grosté)

 (Passo Grosté) (Vrch zjazdovky 5 Laghi)

Dedinka je postavená v typickom sud-tirolskom štýle, no na každom rohu je nejaký obchodík, butik alebo kaviarnička, čiže každý si tu nájde to svoje... pre nadšencov trekkingu sa organizujú výstupy na okolité vrchy v spoločnosti profesionálnych sprievodcov. V rokoch 1889 a 1894 dedinu navštívila aj princezná Sisi, po ktorej je pomenované hlavné námestie v centre dediny, kde sa organizujú rôzne podujatia a koncerty.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?