Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

Interview

Publikované 26.10.2016 v 20:05 v kategórii O mne, prečítané: 131x

Pár dní dozadu sa mi dostalo milej pozornosti a mala som tú možnosť poskytnúť rozhovor o mne, o cestovaní a vôbec ako sa mi žije v Taliansku. Po príjemnej hodinke pokecu a novej skúsenosti sa zrodil tento článok:
http://zahori.sk/37757/robim-co-ma-bavi-izabela-prokopiusova-cestovanie-mi-otvorilo-oci/


Komentáre

Celkom 2 komentáre

 • trojanka 28.10.2016 v 08:53 Pekný rozhovor! O Taliansku ma zaujíma úplne všetko, lebo mám dlhoročný vzťah s priateľom z Maceraty a obaja sa snažíma hlbšie spoznať svoje krajiny a kultúry - plus ja aj jeho jazyk. Zatiaľ to ide pomaličky, viem len pasívne; pomáhame si hodne angličtinou. Slovenčina je pre cudzinca veľká výzva, zatiaľ na to nenabral odvahu:) Boli sme spolu aj v Siene, Toskánsku a Umbrii. Siena je krásna, Valerio hovorí, že v lete tam býva pekelne horúco, má veľmi sparné podnebie. Boli sme koncom septembra a skoro sme vypotili dušu - tak na tom asi niečo bude:)
  To s našimi sladkými jedlami je svätá pravda - Taliani ich nejedia ako hlavný chod, to si nevedia vôbec predstaviť. Alebo makové jedlá, u nás také obľúbené, sú u nich tabu, ako skoro v celej záp.Európe. Čo je dosť škoda.
  Sledujem tvoj blog a držím palce! Jana z Bratislavy.


 • talianskoposlovensky.infoblog.sk 29.10.2016 v 23:05 Ďakujem :) .. no tie letá v Siene sú naozaj komplikované, najmä kvôli tomu, že je blízko mora a je vlhko. U nás sú suché letá ( človeka páli maximálne pokožka), no tu sa potíte ako v parnej saune - všetci do jedného.
  S tou slovenčinou si to viem živo predstaviť, gramatika je pre nich jednoducho španielska dedina ;-)


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?