Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

ĎAKUJEM

Publikované 24.05.2016 v 09:00 v kategórii O mne, prečítané: 702x

Presne takto pred rokom som sa preklikávala medzi stránkami a hľadala tú, na ktorej by som si mohla založiť môj blog. Mala som presnú predstavu o tom, čo budem písať – chcem priblížiť Taliansko všetkým, ktorí nemali tú možnosť zažiť ho, žiť tu alebo tým, ktorí sa sem chystajú ako turisti. Taliansko ma uchvátilo nielen svojou prírodou, kultúrou či jazykom, ale aj prístup k ľuďom je celkom iný. Samozrejme, aj tu sa stretávate s každodennými situáciami, ktoré Vás dokážu vytočiť do nepríčetnosti a najradšej by ste sa zbalili a šli domov... No potom si poviete „to sú Taliani“ .... nie nadarmo sa hovorí iný kraj iný mrav.

Doteraz si môžete prečítať 56 príspevkov, ktoré som napísala – všetky založené na mojich vlastných skúsenostiach, to čo som videla, zažila – nič nie je vymyslené ( fantázie si môžete prečítať aj v bulvárnych plátkoch ;-) ). Zároveň by som sa chcela poďakovať všetkým, ktorí si prečítali / prečítajú čo som písala. Ďakujem za to, že ste si našli čas otvoriť stránku, v tomto uponáhľanom svete v ktorom nik nemá čas na nič. Cením si každý komentár, kritiku či email, ktorý ste mi napísali.

Komentáre

Celkom 3 komentáre

 • timo 24.05.2016 v 10:08 super, ze to stihas pisat vsetko :)


 • marija 24.05.2016 v 17:32 Milá Isabella, pravidelne čítam Tvoj blog. Moja dcéra žije v Livorne, veľmi často tam chodím, hlavne posledný rok, nakoľko sa jej narodila dcérka Aurora. Priznám sa, v Sienne som ešte nebola, ale pani profesorka, ktorá mi dala prvotné lekcie talianciny-pretoze bez nej to neslo-tam študovala. V budúcnosti uvažujeme o sluzbach v cestovnom ruchu-dcera hovorí taliansky,nemecky,anglicky a rusky(pasívne).
  Máš pravdu,niekedy má tie talianske maniere vytáčajú do nepríčetnosti, ale ako píšeš, iný kraj,iny mrav...
  Veľmi rada som mala tiež Tirolsko, tam je úplne iná mentalita.
  Tiež som dcére navrhovala,aby písala o Toskánsku,pretoze veľa Slovákov tam chodí za kulturou, ale tak ako napíšete vy, čo tam žijete, sa nedočíta nikto v žiadnej knihe.
  Isabella, prajem Ti veľa skvelých zážitkov na písanie. Držím palce a prajem veľa zdravicka.
  Maria


 • Maria a vladko 30.10.2016 v 13:05 Izabelka si skvela dopisovatelka sme na teba pysni prajeme ti vela peknych zazitkov v taliansku a uspesne ukoncenie vysokej skoly


 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?