Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

Čas nie su len peniaze

Publikované 17.10.2016 v 00:28 v kategórii O mne, prečítané: 683x

Napriek tomu, že Taliansky životný štýl je spojený s mnohými stereotypmi, jedno sa im musí nechať. Taliani si jednoducho vedia oddýchnuť a užiť si čas s rodinou či blízkymi. Alebo je to práve Taliansko, ktoré má túto moc obdariť Vás momentami, ktoré sa s odstupom času stanú spomienkami hrejúcimi pri srdci?

Aby ani moja malá sestra nebola ukrátená o pôžitok, tak aj ona dostala svoje detské cappuccino. Poviem Vám, že to bol pre ňu zážitok dňa ( ako málo stačí k detskej radosti :) )


Predstavte si tú pohodu, keď sa vyberiete len tak na prechádzku – nikam. Blúdite mestom, bez žiadneho špecifického cieľu. Možno nejaké to espresso alebo len tak si sadnúť na nejaký stredoveký múr a vyhrievať sa na slniečku. Prečo nie?

Vonku je príjemne, mesto nabité históriou a z diaľky sa ozývajú husle pouličného umelca. Je to odrhovačka, ktorú hrá stále dookola ( ako všetky rádiá ) no netreba to riešiť. Pretože si užívate ten moment, keď všetci okolo Vás behajú hore- dolu, snažiac sa vidieť všetky pamiatky naokolo alebo využiť posledné zľavy v obchodoch – no vy len sedíte, pozorujete celý ten zhon a užívate si čas so svojimi blízkymi. Ten čas, ktorý je tak vzácny.


Pýtam sa, sama seba – uteká ten čas na Severe Európy oveľa rýchlejšie? Sledujem a vidím X talianskych párov len tak na prechádzke, X kočíkov zaparkovaných pri kolotoči a X talianskych rodičov, ktorí sa bažia pohľadom na svoje deti... Vidím X talianskych rodín, len tak na prechádzke so svojimi deťmi a vraciam sa do mojich spomienok – koľko krát som šla na prechádzku len tak s rodičmi po mojej dedine? Nebolo to možné pretože sa to nepatrilo alebo nebol čas. NO ako je to možné, že o 1000 km južnejšie nie je divné, že som na nedeľnej prechádzke a navyše máme čas??


Ak vám neprekáža menší výstup - tak odporúčam navštíviť piazza MIchelangelo(Florencia), z ktorého máte mesto ako na dlani. 


Taliansko má jednu úžasnú vlastnosť, ktorú jeho občania pochopili už dávno – dáva Vám momenty strávené s blízkymi, ktoré sú jednoducho na nezaplatenie.

Komentáre

Celkom 1 komentár