Talianskoposlovenskykultúra 100x inak

American style

Publikované 25.06.2015 v 23:43 v kategórii Postrehy, prečítané: 170x

Reklama slúži len na to, aby ľudia kupovali to, čo nepotrebujú...Aj Vás otravujú upútavky, ktoré nie a nie skončiť ak idete do kina? Buďte radi, že u nás na Slovensku trvajú cca 10 minút. V Taliansku minimálne pol hodiny!! Keď som šla prvý krát do kina, vošla som do kinosály a tam nikto! Rátajte totiž s tým, že pred tým než sa začne film, musíte pretrpieť polhodinové upútavky, niekedy aj na filmy, ktoré sú už dávno v obehu .. !! V priebehu tejto najdlhšej chvíle môjho života ( aj čakanie na meškajúci vlak prebehne rýchlejšie) sa sála naplnila. Okrem iného v polovici filmu, presne tam, kde to začína byť najviac zaujímavé, film zastavia, dotlačia ten americký vozík s kolou a pop –cornom, samozrejme, predávajúci má aj príslušnú uniformu alla american style. ¾ obecenstva doplní zásoby a môže sa pokračovať ... pre nich je Amerika Achilova päta (niečo ako pre nás Rakúsko,  či v minulosti Západné Nemecko). Všetko čo je z Ameriky je dobré,  majú dokonca aj pizzu Americana(párok + hranolky)

 

A čo z toho vyplýva? Ak sa chystáte do kina, tak aspoň s 15 minútovým meškaním a pripravte sa na nečakanú prestávku.Ja som sa v tej chvíli cítila ako v divadle: počas prestávky medzi dejstvami ;-) .. Taliani filmy dabujú, a úprimne povedané hlas Leonarda di Capria ma trocha sklamal a aj Vin Diesel v slovenskom podaní znie mužnejšie... ceny lístkov sa pohybujú okolo 7€.

Čo sa týka Číny? Film sa nechá v pôvodnom jazyku a doplní sa titulkami, čo má pre mňa a moju spolubývajúcu veľkú výhodu. A ešte jeden dôležitý fakt: aj keď v Číne je cenzúra médií, z čínskych stránok môžete stiahnuť grátis tie najnovšie filmy...

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?